24.veebruaril 2018.aastal sai Eesti Vabariik 100-aastaseks! Meil on, mille üle rõõmustada – oma kallis vaba kodumaa, oma ilusate inimeste ja ilusa loodusega. Eestlane olla on uhke ja hää!

Aga mitte ainult meie, eestlased, ei rõõmusta. Meil on väga head suhted paljude teiste riikidega ning ka nemad rõõmustavad meiega koos. Ühe õige erilise kingituse Eestile tegi Hollandi riik. Kingituseks oli uhke lillepeenar valgete tulpide ja kirikakardega ning siniste kobarhüatsintide, meelespeade ja võõrasemadega Tallinna südames, Viru ringil. Värvilahendus oli inspireeritud Eesti lipuvärvidest valgest, mis sümboliseerib vabadust ja lootust ning sinisest, mis sümboliseerib Eestimaa taeva, järvede ja mere peegeldust. Kuid eriti märkimisväärseks teeb selle kingituse fakt, et lillepeenras kasvavad valged tulbid aretati spetsiaalselt Eestimaa sünnipäevaks ning seetõttu sai see tulbisort nimeks “Eesti“.

Tulp “Eesti” sai endale ametlikult nime ja sertifikaadi 13.juunil 2018.aastal Tallinnas, kui Eestit külastas Hollandi kuningas, tema majesteet Willem-Alexander ning kohal viibisid ka Eesti president Kersti Kaljulaid, Hollandi põllumajandusminister Carola Schouten ja Eesti maaeluminister Tarmo Tamm.

Selle uue tulbisordi “Eesti” aretas Horticomi pikaajaline koostööpartner, sibullillede kasvataja ja aretaja JUB Holland. JUB Holland on traditsiooniline Hollandi perefirma, mis tegutseb juba aastast 1910. JUB Holland kasvatab ja aretab väga kvaliteetseid lillesibulaid ning on oma pikaaegse panuse eest võitnud ka prestiižse Hollandi aiandusvaldkonna auhinna Tuinbouwondernemersprijs 2017’. Rahvusvaheline aiandustootjate liit (International Association of Horticultural Producers ) tunnustas aga 2018 JUB-i tiitliga “Aasta rahvusvaheline kasvataja”- (kuldmedal) lõikelillede valdkonnas. Lisaks, JUB Holland propageerib lillesibulate segusid, mis meelitavad ligi mesilasi, kimalasi, liblikaid ja muid kasulikke putukaid, seistes hea ja tervema loodusliku ökokoosluse eest meie elukeskkonnas. 

Aastaid on JUB-i lillesibulad esindatud näidisistutusalades maailmas suuruselt teises Keukenhofi lilleaias, Hollandis. Ettevõte on olnud partneriks erinevates rahvusvahelistes projektides paljudes riikides, sealhulgas ka Eestis. Seetõttu on firma saavutanud märkimisväärse positsiooni rahvusvahelisel turul (eksport 35 eri riiki).

Eestis on JUB Hollandi ametlik esindaja ja pikaajaline koostööpartner Horticom, pakkudes kvaliteetseid ja laialdase sortimendiga lillesibulaid, mis õitsevad kaunilt ja on tõeliseks vaatamisväärsuseks.

Toome teieni galerii “Eesti” tulbi ristimisest 13.juunil 2018.aastal. Vaadake ka Eesti tulbi sünnivideot.

Galerii 2018.aasta kevadest, mil Tallinnas Viru ringil õitsesid “Eesti” tulbid koos teiste kaunite lilledega. Elagu Eesti!