Frigotaimed on eemaldatud lehekodarikuga taimed, mis on lühemat või pikemat aega hoitud külmhoidlas -2 °C juures. Neid kasutatakse saagi ajastamiseks. Produktiivsemad on jämedama risoomiga taimed.

Maasikasorte pakume  B, A6, A+ ning A++ klassis. Taimed sorteeritakse juurekaela mõõdu järgi. A klassi taimedel siis järgmiselt: B 6-9 mm, A6 9-13 mm, A+ 14-17 mm, A++ 17+ mm.  

Varajased sordid

TOODEKIRJELDUS
ALLEGROVarajane sort, mis on vähem vastuvõtlik öökülmadele (lehed katavad õisi ja marju). Marja kaal ~20gr, varjastest sortidest magusam (võrreldes Rumba ja Cleryga). Läikivad punased viljad, mida saab hästi säilitada. Marjad on suurepärase maitsega. Tugeva kasvuga ja vähem vastuvõtlik mullahaigustele. Vastuvõtlikum antraknoosile.
DARSELECTVarajane, väga hea maitsega, pigem heledama punase tooniga. Kannatab jahedamat ilma. Sobib väga hästi kasvatamiseks kasvuhoonesse (pika varrega, mari ei jää lehtede vahele peitu). Sort sobib ka avamaal kasvatamiseks. Hea kastmise ja väetamise korral väga saagikas.
HONEOYEViljad keskmise suurusega, ere- kuni tumepunased, tiheda viljalihaga ja hapuka maitsega. Keskmine vilja kaal saagi alguses 21,9 g, mis lõpukorjetes oluliselt ei vähene. Kerge korjata, hea käitlemiskindlusega. Puhmas keskmise kasvutugevusega, hõreda lehestikuga. Tütartaimi annab rikkalikult. Suhteliselt vastupidav hahkhallitusele, kuid üsna vastuvõtlik jahukastele, risoomimädanikule, närbumistõvele ja punamädanikule. Valmivad juuni lõpus. Lumekatteta läbikülmunud maapinna korral vajavad talvekatet.
 LAMBADAElsantast veidi varajasem sort. Viljad on säravpunased, seest helepunased. Viljad on suured ja veidi koonilised, mõnikord moodustavad keskele tühimiku. Viljad ei ole eriti transpordikindlad, neid peab ettevaatlikult korjama. Maitselt väga mahlane ja magus sort, väga hea aroomiga ning paljudest teistest sortidest parema maitsega. Keskmine vilja suurus on suurem kui Polkal. Mõõduka saagikusega. Vastuvõtlik närbumistõvele ja maasika jahukastele. Viljad vastuvõtlikud hahkhallitusele.
 RUMBATugev taim, mille õisikute- ja lehtedevaheline suhe on tasakaalus. Tumeroheliste lehtedega. Kõrge külmavajadus, et kindlustada head õisikute kasvu. Varajase õitsemise tõttu võivad õisi ohustada kevadised öökülmad. Pikad õisikuvarred, sort ei õitse üheaegselt ja seega ka kõik viljad ei valmi samaaegselt. Hakkab vilja kandma Honeoyega samal ajal ning saagikus võrreldav Honeoyga. Vilja maitse on esialgu keskmiselt magus ja paraneb hooaja vältel. Viljad koonilised. Marjad on läikivpunased, ümarad kuni ümarkoonilised ning järelküpsevad. Õigeaegsel koristamisel hea käitlemiskindlusega. Vähetundlik jahukaste ja teiste lehehaiguste suhtes.

Keskvarajased sordid

TOODEKIRJELDUS

ASIA

Keskmiselt varajane sort. Taimed on jõulised, suurte lehtedega. Marjad püsivad terve hooaja vältel väga suured (marja kaal ~27g). Marjad on pika koonilise kujuga, mahlased, läikivad, hea maitsega, tumepunased nii seest kui väljast. Tugeva struktuuri ja pika säilivusajaga sort. Vastuvõtlik jahukaste ja antraknoosi suhtes. Suhteliselt talvekindel sort.
ELIANNY
Suured ja maitsvad marjad. Marjad on magusad, õrna aromaatse maitsega ja säravpunased. Marju on kerge korjata. Taimed on tugeva kasvuga, millest tulenevalt on väga hea haiguskindlusega ja peavad istanduses kauem vastu. Hea transpordikindlus. Sobib ideaalselt lauamarjaks, sügavkülmutamiseks ning moosi valmistamiseks. Valmib 3-4 päeva enne Elsantat, kuid on väiksema saagikusega kui Elsanta.
ELSANTA
Aretatud Hollandis, Kesk-Euroopas enamkasvatatud sort. Levinud ka Põhjamaades, kuigi pole siin eriti talvekindel. Hea sort kasvuhoonesse. Keskvalmiv. Viljad
säravpunased, suured, ümarkoilised, hea säilivuse, käitlemiskindluse ja korjatavusega. Viljaliha helepunane, tihe, hea aroomi ja maitsega. Puhmas jõulise kasvuga, laiuv, suurte lehtedega, tütartaimi annab keskmiselt. Soodsa talve järel väga saagikas. Hahkhallitusele üsna vastupidav, vastuvõtlik närbumistõvele ja teistele mulla kaudu levivatele haigustele. Talvekindlus puudulik, vajab lumevaesel talvel katet.
FF1503
Sonataga sarnane. Maasikad valmivad umbes viis päeva Sonatast hiljem. Magusama maitsega ja suuremad marjad kui Sonatal. Suured marjad (eriti hooaja alguses), suure saagikusega. Hea talve- ja haiguskindlusega. Väga hea transpordikindlus.
FIGARO
Viljad on erepunased, läikivad, vastupidavad ja suured, kujult ümarkoonilised. Hea käitlemiskindluse ja säilivusega. Viljaliha roosakas, tihe, hea magushapu maitsega. Keskmine vilja kaal on teistest keskvalmivatest sortidest suurem. Taim püstine, jõulise kasvuga ning moodustab pikad suured helerohelised lehed. Õitseb samal ajal Sonataga. Õied on pisut tundlikud öökülmadele. Saak on sarnane Sonataga, kuid vastupidavamate viljadega, samas natuke vähem saagikas. Vili on väga hea maitsega, eriti päikeseliste ilmade korral. Vihmaste ilmadega võib moodustada valge kaela. Väikeseid marju on vähe. Kerge korjata ja sorteerida. Figaro on vastuvõtlik närbumistõvele ja hahkhallitusele. Sobib kasvatamiseks ka kiletunnelis ja kasvuhoones.
KORONA
Sort on varasepoolne kuni keskvalmiv. Viljad on erepunased, keskmise suurusega kuni suured, koonilised või ümarkoonilised, hea korjatavusega. Vilja tipuosa kipub enne täisküpsust valgeks jääma. Puhmas on jõulise kasvuga, helerohelise lehestikuga tütartaimi annab
rohkesti. Keskmise saagikusega, hea talvekindlusega. Vastupidav närbumistõvele, üsna vastupidav hahkhallitusele ja jahukastele.
POLKA
Eestis kõige hinnatum maasikasort! Viljad on säravpunased, suured kuni keskmised, suhteliselt ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Viljaliha helepunane, tihe, väga hea magusa maitsega lauamari. Puhmas keskmise kasvutugevusega, tütartaimi annab rikkalikult. Suurepärase saagikusega ja suhteliselt talvekindel. Vastuvõtlik lehti kahjustavatele seenhaigustele ja maasikalestale. Vastupidav hahkhallitusele. Vajab lõpumarjade peenenemise vältimiseks saagiperioodil tugevat kastmist. Viljad valmivad juuli algul.
SONATA
Polka ja Elsanta ristand. Elsantast 2 päeva hilisem sort. Viljad on koonilised ja ühtlase suurusega, mahlased ja ilusa säravpunase värviga ning suurepärase maitsega. Viljaliha roosa, tiheda konsistentsiga. Väga saagikas sort kvaliteetsete viljadega, ei lõhene paduvihmadega. Kerge korjata, ei tumene korjamisjärgselt. Sobib nii lauamarjaks kui ka töötlemiseks. Puhmas jõulise kasvuga, kompaktne, tütartaimi annab keskmiselt. Istutada natuke hõredamalt kui tavaliselt. Hea talvekindlusega. Hea saagi saamiseks vajab rohkem magneesiumi ja mikroelemente. Vastupidav jahukastele, kuid vastuvõtlik närbumistõvele ja hahkhallitusele. Kuumad ilmad õitsemise ajal ei vähenda saagi kvaliteeti ja saagikust. Valmimisaeg juuli alguses.

Hilised sordid

TOODEKIRJELDUS
FLORENCEViljad punased, õrnalt tuhmi varjundiga, suured ja koonilised, väga hea lõhna ja maitsega, hea säilivusega. Tiheda, helepunase, mahlase viljalihaga. Parima maitse saavutamiseks peavad viljad olema ühtlaselt värvunud. Puhmas on püstine, tugeva kasvuga ja läikivate lehtedega, annab rikkalikult tütartaimi. Mõõduka talvekindlusega, lumevaesel talvel vajab katet. Mõõduka vastupidavusega lehti kahjustavatele seenhaigustele, vastupidav närbumistõvele.
JIVEViljad on läikivad, tugevad ja värvuselt oranžikaspunased. Jive valmib aeglaselt ning 7-10 päeva hiljem kui Sonata. Tänu aeglasele
valmimisele on viljad ka Sonatast suuremad. Keskmine vilja suurus 28 g, Sonatal 21 g. Sort on Sonatast parema kuumataluvusega ning kasvatab piisava lehestiku enne, kui hakkab õitsema. Tänu sellele on saak kogu korjeperioodi ühtalne. Viljad on hea põlluseisvusega ning vastupidavad vihmale ning muljumisele. Vilju ühel varrel on vähem kui Sonatal, aga samas moodustab rohkem viljavarsi. Jive on veidi rohkem jahukastele vastuvõtlik kui Sonata, aga vastupidavam kui Elsanta. Vastuvõtlik hahkhallitusele. Taim on jõuline, avatud kasvukujuga ning tumeroheliste lehtedega. Sort on heaksalternatiiviks Sonatale, Florencele ja Elsantale.
MALWINAMari on suur, tugev, tumepunane, läikiv ja väga hea maitsega Mari on seest punane. Taim on jõulise kasvuga, seega ei tohiks lämmastikväetisega
liialdada. Malwina talub tugevat vihma ja ei ole vastuvõtlik päiksepõletusele. Õied asetsevad lehestiku all. Ei ole vastuvõtlik hahkhallitusele. Tuleks pritsida
õielõikaja ja ripslase vastu!
SALSASaagikas, suureviljaline sort. Marjad on erepunased, viljaliha roosakasvalge. Kujult koonilised, väga suured ja mahlased. Hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Puhmas on tugev, püstise kasvuga ning annab palju tütartaimi. Vastupidav hilistele öökülmadele. Marjad valmivad juunis-juulis, paar päeva hiljem kui Bounty. Vastupidav närbumistõvele ja lehti kahjustavateleseenhaigustele. Vastuvõtlik maasikalestale.
SENGA SENGANAViljad on keskmise suurusega, tumepunased pruunika varjundiga, tugeva läikega, ilusa välimusega. Viljaliha punane kuni tumepunane, tihe, tuge vürtsise maitsega. Marjad esimestes korjetes suured, hiljem keskmise suurusega. Transporditavus hea. Puhmas keskmine kuni suur, tiheda, tumerohelise lehestikuga, laiuv. Tütartaimi annab keskmiselt ja need moodustuvad hilja. Keskmise saagikusega. Talve- ja põuakindlus hea. Maasika-punapõletikule ja -jahukastele vastupidav. Vastuvõtlik hahkhallitusele ja laikpõletikule. Hahkhallituse vastu aitab hõredam istutus ja lämmastikväetamise piiramine. Valmib juulis pikema aja vältel. Hea kompoti- ja külmutusmari, sobib ka lauamarjaks. Aastate lõikes annab stabiilset saaki.

Taasviljuvad sordid

TOODEKIRJELDUS
OSTARAViljad on keskmise suurusega, helepunased ja koonusjad. Transporditaluvus keskmine, sest viljaliha võrdlemisi pehme, värvuselt samuti helepunane. Puhmas jõulise kasvu ja tihedusega ning tumeroheliste lehtedega. Tütartaimi annab suhteliselt vähe. Suhteliselt talvekindel. Saagikas sort ning saagikandeaeg kestab juulist kuni külmadeni. Vastuvõtlik hahkhallitusele.