Levinumad  lehetäid kasvuhoonetes on virsiku-lehetäi (Myzus persicae), kurgi-lehetäi (Myzus gossypii), harilik lehetäi (Aulacorthum solani), kasvuhoone lehetäi (Neomyzus circumflexus) ning roosi lehetäi (Macrosiphum rosae). Kuna lehetäid paljunevad väga kiiresti, saavad nad põhjustada suurt kahju mitmetele taimeliikidele. Lehetäid paljunevad partenogeneetiliselt. Viljastamata emased sünnitavad elavaid poegi, kes asuvad ilmaletuleku järel ise taimedest toitu võtma. Kui lehetäide arvukus taimel läheb liialt suureks, sünnivad tiivulised emased, kes lendavad uutele peremeestaimedele. Lehetäide populatsioon kasvab kiiresti. Vastse kesta vahetatakse neli korda enne valmikuks saamist. Lehetäi elutsükkel sünnist kuni valmikuks saamiseni kestab umbes nädala. Lehetäide paljunemine kestab kuni temperatuur langeb 0ºC lähedale. Lehetäiliikidel on talvitumine erinev. Tülikaim kurgi kahjur: kurgi- ja virsiku-lehetäi ei suuda näiteks Soomes väljas talvituda, samuti ka täielikult külmas kasvuhoones. Lehetäid imevad suurtes kogustes taimest rakumahla põhjustades deformeerunud lehti ja võrseid. Samuti määrivad nad taimed mesinestega, mis on nende elutegevuse jääk. Mesinestel hakkavad arenema mitmesugused saprofüütseened, tagajärjeks on taimelehtede kattumine tahmakihiga. Lehetäid levitavad ka viirushaigusi.

Lehetäi eluring: https://www.youtube.com/watch?v=HVTitHBwpN0

Rohkem infot: https://www.koppert.com/plant-pests/aphids/

 

Toode Otstarve Kuidas toimib
Aphidend Kasutage Aphidendi paljude lehetäiliike ja eriti lehetäi kolooniate bioloogiliseks tõrjeks.

Lehetäide kolooniad levitavad mesineste lõhna, mis meelitab pahksääskede valmikuid. Nad munevad oma munad kolooniate keskele, mis annab vastsetele vahetu toiduallika. Pärast koorumist halvavad vastsed lehetäid ja söövad need ära.

Aphidendi kasutamine:

https://www.youtube.com/watch?v=5jWHBtbD60U&t=3s
Aphipar Aphipari kasutatakse peamiselt järgmiste lehetäiliikide bioloogiliseks tõrjeks: kurgi-lehetäi, tubaka-lehetäi ja virsiku-lehetäi. Aphipar on eriti tõhus, kui lehetäisid on veel vähe.

Emaste parasiitherilaste valmikud munevad oma munad lehetäide sisse, mis põhjustab nende paisumist ja muutumist kõvaks nahkseks hallikaspruuniks muumiaks. Esimesed parasiitherilaste valmikud väljuvad muumia tagaosas oleva augu kaudu umbes kaks nädalat pärast nende sissetoomist. 

Chrysopa

Lehetäid ja muud kahjurid, nagu kilptäilised, ripslased ning liblika- ja ööliblika munad.

Hariliku kiilassilma vastsed ründavad oma saaki ja imevad nende kehavedelikke.
Visuaalne efekt –  Saak imetakse tühjaks ning seetõttu ei on seda raske märgata. Kiilassilm on aktiivne peamiselt öösiti. Vastsed peidavad end päeval.

Chrysopa kasutamine:   

 https://www.youtube.com/watch?v=wDiVmTtDsP8
Ervipar Eelkõige suure kartuli-lehetäi (Macrosiphum euphorbiae) ja hariliku kartuli-lehetäi (Aulacorthum solani) puhul. Kiletiivaline parasitoid parasiteerib ka tubaka-lehetäidel (Myzus persicae var. nicotianae).

Muumiatest väljuvad täiskasvanud parasiitherilased ja emased munevad lehetäidesse. Lehetäi sees areneb välja järgmine põlvkond parasiitherilasi, kes muutuvad nahkjateks muumiateks. Täiskasvanud parasiitherilane väljub muumia tagaosas oleva augu kaudu. Esimesi muumiaid märgatakse põllukultuuris umbes 10-14 päeva pärast nende sissetoomist.
Visuaalne efekt – Parasiitidega nakatunud lehetäidest saavad pruunid muumiad.

Evipari kasutamine:

https://www.youtube.com/watch?v=SdIzyhNSXbw