Sipelgatest lahti saamine nõuab aega ja kannatlikkust. Hakka tegutsema kohe, kui neid on veel vähe.

Sipelgad on tegelikult väga kasulikud putukad, sest nad hävitavad kahjureid, nende vastseid, nukke ja mune. Sipelgad segavad mulda, tolmeldavad taimi ja levitavad seemneid. Kui aeda tekib aga liiga palju sipelgaid, hakkab see meie elu tõsiselt segama. Väga levinud on mustad mullamurelased, kes tegutsevad peenardes ja kasvuhoones, teevad pesi mätastesse, kändudesse, väikeste tihedate okaspuude sisse, teeplaatide ja kivide alla, vundamendipragudesse, voodrilaudade ja seinapalkide vahele, tungivad majja ja mesitarudesse. Puumurelased on mullamurelastest suuremad, nemad pesitsevad laudvoodri all, palkseina vahel ja kõdunevates palkides. Värsketest palkidest sein meelitab kohale hobusipelgad, kes rajavad sinna toitumiskäike ja lagundavad puitu. Punakaspruunid rautsikud elavad mullas, nende pesad on 20–30 cm sügavusel. Aianurka, kuuseheki alla või mujale võivad pesa teha metsakuklased. Nemad on looduskaitse all ja nende pesa tuleb viia metsa. Troopikast pärit vaaraosipelgad on kollakas- või punakaspruunid. Meie jahedas kliimas nad aias ei tegutse, küll on nad aga saanud nuhtluseks soojades siseruumides.  

Mahedaid tõrjevõtteid Sipelgad peletab eemale ebameeldiv lõhn. * Tee tubakapurust veega tõmmis, kasta sellega pesakohta ja liikumisradasid. * Lehkava leotise saab ka soolikarohust, kartulivartest ja tomatilehtedest. * Eriti vängelt lehkab nõgeseleotis. Taimede töötlemiseks tee lahjem lahus (1:10). Nõgesevesi tõrjub ka teisi taimekahjustajaid ning ühtlasi väetab taimi. * Lisa tõrjelahustele rohelist seepi, et vedelik nakkuks paremini pindadega. * Peletavalt mõjuvad purustatud seller, petersell ja küüslauk, samuti kaneelipulber ja Cayenne’i pipar. * Tee kaitstava taime ümber ring keedusoolast, söögisoodast või kohvipurust.  

Sipelgapulber, aerosool ja söödatoos Kui sipelgaid on juba nii palju, et looduslike vahenditega neist enam kuidagi jagu ei saa, tuleb appi võtta keemia. Spetsiaalne sipelgapulber Detia on saadaval eri suurusega pakendites (80 g, 250 g, 1,7 kg). Vabalt võib kasutada ka Detia universaalset putukapulbrit. Pulbrist võib teha lahuse ja sellega sipelgarohkeid kohti kasta. Okaspuu keravormi seest uhu sipelgad minema veejoaga, seejärel puista puule sipelgapulbrit või tee sellega ring ümber puu. Pihustamiseks kasuta sipelga-aerosooli Biolit Plus, sama hästi mõjub ka universaalne putuka-aerosool Biolit Uni. Eluruumi lõhnavad tõrjevahendid ei sobi, seal kasuta söödatoose, mis sisaldavad surmavat mürkhõrgutis. Vaaraosipelgate jaoks on olemas spetsiaalsed söödatoosid.

Horticom soovitab:

SIPELGAPULBER DETIA 50 G, 250 G 1,7 KG Kiire ja tõhus vahend õuesipelgate (v. a. vaaraosipelgate) sihipäraseks tõrjeks hoonetes, teedel ja terrassidel. Pulbrit võib tänu selle koostisele kasutada säästlikult. Üledoseerimine ei suurenda tema toimet.
  
SIPELGA AEROSOOL BIOLIT PLUS 400 ML Väga efektiivne pikaajalise mõjuga (kuni 8 nädalat) toode sipelgate ja teiste roomavate putukate hävitamiseks koduses majapidamises.
UNIVERSAALNE AROSOOL BIOLIT UNI 400 ML Universaalne vahend nii lendavate (sääsed, kärbsed, herilased, koid) kui ka roomavate (prussakad, sipelgad, lutikad, kirbud) putukate tõrjeks.

 

SIPELGA SÖÖDATOOS DETIA  Kõrge atraktiivsusega peibutussööt mustade sipelgate hävitamiseks siseruumides, rõdul ja terassil.

 

Horticom sipelgapulbrid 200g, 600g, 1,7kg

Sipelgapulber Horticom on täpne, kiire ja põhjalik. Sipelgapulber on kastmis- ja puistematerjal sipelgate sihipäraseks tõrjeks hoonetes, teedel ja terrassidel. Sipelgapulbrile on lisatud rohkem suhkrut, mis muudab selle sipelgatele väga atraktiivseks. Kontaktmürk kahjustab sipelgate närvisüsteemi, tänu millele saavutate kiirelt soovitud tulemuse.

 

Saadaval www.aednik24.ee ja hästivarustatud kauplustes üle Eesti!