21.05

Rõdudel-terrassidel ripuvad juba kevadlaatadelt või aiaäridest ostetud uhked suvelilleamplid. Kuidas nende eest hoolitseda, et taimed püsiksid kogu suvi ilusad ja õisi oleks rikkalikult?

Sageli kuuleb kurtmist, et: “Algul oli ampel väga ilus, aga nüüd on jäänud rääbakaks ega õitse ka enam eritiˮ. Põhjus on lihtne: lopsakas ilu vajab palju toitu ja vett. Üsna tihti ununeb inimestel see lihtne tõde ära. Suvelilleampli eest hästi hoolitsedes saab tema maksimaalset ilu nautida aga sügiskülmadeni.  

Leia amplile õige koht

Kuna suvelilled õitsevad pidevalt ja palju, vajavad nad hästi päikesepaistelist ja õhurikast kohta. Samas peab seal olema võimalikult tuulevaikne, sest tugev tuul räsib rippuvaid varsi ja rikub ampli välimuse.  

Kord nädalas veidi väetist

Istutusmullale on küll tavaliselt lisatud väetist, kuid mõne aja pärast hakkavad taimed tahtma ikkagi lisatoitu, sest pidev ja rikkalik õitsemine kulutab palju energiat. Hakka kastmisveele lisama väetist, seda tasub teha kord nädalas. Kasuta suvelilledele või õitsvatele taimedele mõeldud vedelväetisi. Need sisaldavad lisaks kolmele põhielemendile (lämmastik, fosfor, kaalium) ka mikroelemente, mis aitavad veelgi paremini õitseda ja muudavad taimed haiguste suhtes vastupidavamaks. ära kasuta väetist, kus on palju lämmastikku: siis hakkavad lehed vohama ja õisi jääb väheks, ka lehtdekoratiivsed taimed ei näita oma tõelist ilu. Sageli on juba aiandis lisatud mullale pikatoimelist väetist, millest eraldub toitaineid kogu kasvuhooaja jooksul. Kuid kui tundub, et lilled ei õitse enam nii rikkalikult kui enne, siis järelikult pole toitaineid piisavalt ja amplit tuleb hakata lisaväetama. Arvestades, et mullas on juba püsiväetis, lisa kastmisvette umbes kolmandik pakendil antud normist.  

Kuidas kasta

Lopsakad ripptaimed tarbivad väga palju niiskust. Soojal ajal tahavad nad juua üle päeva või koguni iga päev. Kuuma ilmaga tuleb kasta ehk koguni kaks korda päevas: hommikul ja õhtul. Kasta põhjalikult, nii et vesi nõrguks anuma põhjast välja. Siis on kindel, et kogu muld sai märjaks. Pole mõtet niisutada vaid mulla pealispinda. Kookoskiust ampel kuivab hulga kiiremini kui plastanum. Sellist amplit tuleb rohkem kasta ja hoolikamalt jälgida, et taimed kuivale ei jääks. ära vala vett üle õite, vaid suuna kastekannu otsik läbi puhma mullale. Õitele sattunud vesi teeb need koledaks. Kastmisvajaduse selgitamiseks saab kasutada lihtsat nippi: kui ampel tundub altpoolt üles surudes kerge, on muld kuiv ja tuleb kasta. Kui lähed kuni nädalaks kodust ära ja pole kedagi, kes amplit kastaks, tõsta see vilusse ning kasta muld korralikult läbi. Seejärel pane poti keskele suuga allapoole suur plastpudel veega. Korgi sisse tee väike auk, kust vesi saab tasapisi mulda immitseda.

Horticom soovitab:

Horticom suvelilleväetis kastmiseks 200g, 750g

Sobib kõikide suvelillede ja püsikute väetamiseks, parandades taimede kasvu, kiirendades õitsemise algust ning tagades rikkaliku õitsemise kuni kasvuperioodi lõpuni. Suur kaaliumisisaldus tagab elujõulised taimed ja erksavärvilised õied.

Horticom pikaajaliselt toimiv suvelilleväetis 250g

Universaalne pikaajaliselt mõjuv membraanväetis toa- ja suvelillede ning aiataimede väetamiseks. Toiteelemendid vabanevad graanulist vastavalt taime vajadustele, soojuse ja niiskuse koosmõjul järk-järgult ja taim on toitainetega piisavalt ja ühtlaselt varustatud kogu kasvuperioodil.

Väetise toimeaeg on 3…4 kuud. EÜ väetis

Watering_Can_Keira_Green

Keira kastekann 2 l, 5 l ja 10 l

Keira kastekann on innovaatiline ja originaalne toode. Kastekannud on lõhestatud ja seda virnastamise eesmärgil – saab panna üksteise sisse ning sellega hoiab kokku müügi- ja laopinda, aitab hoida kokku ruumi ka kodus. Kastekannud on kvaliteetsed, ergonoomilise käepidemega, välistele mõjudele vastupidavad, st vastupidavad mehaanilistele mõjutustele ja UV-kiirgusele. Kannu veejuga saab juhtida ka kõige raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse. Kannu eelis on originaalsus, dekoratiivsus, käepärasus ja modernsed värvid! Kann on pealt lahtine, seega saab nt vihmaveetünnist võtta vett kiiresti, kann saab kiiresti täis.

4008398220631_Väetisepulgad_õitsvatele_taimedele_30tk_Compo

Compo väetisepulgad õitsvatele taimedele 30 tk 

Sisaldavad lilledele vajalikke põhi- ja mikrotoitaineid. Pikaajaline lämmastik vabaneb vastavalt taimede toitevajadusele 3 kuu jooksul 

Compo suvelillede vedelväetis Compo 1,3L

Mikroelementidega vedelväetis kõikidele rõdu- ja terassililledele (pelargonid, surfiiniad, petuuniad jm). Väetis on taimedele heaks kasvumootoriks, tugevdab taime rakustruktuuri. Väetises olev fosfor soodustab õite tekkimist ning lisakogus rauda väldib klorooside teket. Tasakaalustatud mikrotoitainete hulk tõstab vastupidavust haiguste vastu, looduslikud ensüümid ja Vitanica® merevetikaekstrakt ergutavad taimi ning soodustavad juurekava arengut. EÜ väetis

Saadaval hästivarustatud kauplustes üle Eesti ja www.aednik24.ee!