16.03

Aknalaual on aina rohkem valgust. Nüüd on õige aeg tomat ära külvata. Märtsi lõpus-aprilli algul tärganud taimed sirguvad sooja kevadpäikese käes jõudsalt. Enam pole ohtu, et nad vähese valguse tõttu välja venivad. See juhtub siis, kui külvata liiga vara. Tomatiistiku kasvuaeg on umbes 60 päeva. Märtsi teisel poolel külvates saavad istikud “valmisˮ mai teisel poolel, millal ongi sobiv aeg nad kütteta kasvuhoonesse istutada. Enne seda ei maksa riskida, sest võib olla veel öökülma.

Hakkame külvama

Värsked tomatiseemned idanevad hästi. Need võib külvata ühekaupa Jiffy turbatablettidesse või külvikasseti pesadesse, sest suure tõenäosusega tärkavad nad kõik. Selliselt külvates ei pea pärast vaeva nägema taimehakatiste pikeerimisega. Vanemal seemnel on idanemisvõime vähenenud. Selline seeme külva Jiffy toakasvuhoonesse või külvialusele, sest osa ilmselt ei tärka. Tõusmepõletiku vältimiseks kasuta kindlasti Compo tomati- ja köögiviljamulda või turvast. Kata seeme 1 cm paksuselt mullaga ja niisuta pritsiga korralikult läbi. Kata anum niiskuse ja soojuse hoidmiseks klaasi või kilega. Idanemiseks piisab 18–20° soojusest.

Külv hakkab tärkama

Tomat tärkab nädalaga, eriti elujõuline seeme aga juba mõne päeva pärast. Kui märkad esimesi tõusmeid, võta anumalt kohe kate ära ja aseta tärkav külv võimalikult valgesse paika. Sooja võiks seal olla umbes 20°. Esimesed kaks lehte tärganud taimel on idulehed. Need hakkavad kasvama ja võtavad järjest rõhtsama asendi. Idulehtede vahelt hakkab varsti paistma esimese pärislehe alge. Kui idulehed asetsevad täiesti rõhtsalt, on paras aeg istutada taimekesed eraldi pottidesse.  Turbatabletis või kassetipesas kasvanud taim pane suuremasse potti siis, kui on kasvanud 2–3 pärislehte ja on näha, et juurtel hakkab kitsaks jääma.

Horticom soovitab:

Tomat ‘Tolstoi’

Keskvarajane, kõrgekasvuline hübriidsort (F1). Taim on kiirekasvuline ja saagikas. Kobaras tomatid kaaluga 80-120g. Tugevad, hea säilivusega. Haigustele vastupidav. Kasvuaeg: 70 päeva.

 4743153005046_Tomat_Promyk_Vita_Verde

Tomat ‘Promyk’

Väga varajane, saagikas tomatisort. Madalakasvuline. Lihavad, erepunased, väga maitsvad viljad kaaluvad umbes 80g. Sort talub madalat temperatuuri, seetõttu võib seemned külvata otse mulda. Annab saaki ka jahedamal suvel. Sobib kasvatamiseks avamaal või kasvuhoones.

 8711117584551_Tomat_Benito_Suvipiha

Tomat ‘Benito’

Madalakasvuline varajane saagikas hübriid. Piklik-ovaalne täispunane vili on keskmise suurusega (100-140 g) ja tiheda viljalihaga. Talub kasvuajal hästi ka optimaalsest madalamaid temperatuure. Taimehaigustele vastupidav. Sobib värskelt turustamiseks ja konserveerimiseks. Külviaeg märtsist aprillini. Ettekasvatusaeg 45-60 päeva. Istutusest saagi alguseni 65 päeva.

4743153004988_Tomat_Golden_Konigin_Vita_Verde

Tomat ‘Goldene Königin’

Keskvarajane, kõrgekasvuline sort. Valmib 60–70 päeval peale istutamist. Viljad kollased, õrna maitsega, aromaatsed. Taimed istutatakse pottidesse ümber, kui ilmub esimene päris leht. Kõige paremini kasvab +22–24 ºC temperatuuril. Sobib kasvatamiseks nii avamaal kui kasvuhoones.

 8711117284604_Tomat_Oxheart_Suvipiha

Tomat ‘Oxheart’

Maitsev lihatomat, tuntud kui Härjasüda. Taim on kõrge kasvuga, latv näpistatakse sobival kõrgusel ära. Viljad suured, 200 g. Värskelt tarbimiseks või hoidiste tegemiseks. Külviaeg märtsis. Ettekasvatusaeg u. 60 päeva. Istutusest saagi alguseni 60-70 päeva.

 670249

Compo tomati- ja köögiviljamuld

Mullas sisalduvate mikroelementide ja toitainete toime 8 nädalat. Tagab taimedele optimaalse ja tervisliku keskkonna köögiviljade saagikuse tõstmiseks ja kaitseks haiguste eest. Taimed tugevad ja viljad aromaatsed. Tomati- ja köögiviljamuld Compo kvalifitseerub spetsiaalselt saagikuse tõstmiseks köögiviljadel, mis nõuavad rohkelt vajalikke toitaineid nagu tomat, paprika, kurk, baklažaan, nuikapsas.

Horticom tomativäetis kastmiseks 200g

100% veeslahustuvkompleks väetis, mis toetab taimede kiiret kasvu ning tagab rikkaliku õitsemise, viljumise ja kõrge saagikuse. Väetise piisav kaaliumisisaldus tagab suured ja maitsvad viljad. NPK 15-8-25+3,5 MgO+mikroelemendid. EÜ väetis. Kasutamine: Lahustage pulber kastmisvees ja kastke 1x nädalas 8-10g/L. Väetada hommiku- või õhtutundidel või siis pilves ilmaga. Sobib nii tomatile, paprikale, aedsalatile kui ka teistele köögiviljadele ning marjakultuuridele.

LTM 1_DE_pic

Compo pikaajaline tomativäetis 850g

Pikaajaline tomativäetis 6-kuud Compo on uudne, pikaajalise toimega tomativäetis, kus toitainete vabastamine toimub kahes faasis: Esmane mõju: helehallid väetisegraanulid vabastavad toiteained kohe, nii et taimed on esimesest päevast alates kõikide olulisemate põhi- ja mikrotoitainetega varustatud. Kõrge toitainete esmavajadus kaetakse seeläbi kiirelt ja optimaalselt. Pikaajaline mõju: vaigukihiga kaetud rohelised väetisegraanulid katavad hilisema toitainete vajaduse. Nende pikaajaline toime (6 kuud) hakkab aeglaselt mõjuma. Soojuse ja vee mõjul tungivad toitained vähehaaval läbi ümbriskihi. Seeläbi kindlustatakse taimedele kontrollitud ja vajadusekohane toitainetega varustamine. Ühekordsest väetamisest piisab terveks hooajaks. Optimaalne varustamine tänu esmasele ja pikaajalisele mõjule (6 kuud). Pole üle- ega alaväetamist, vajadusekohane doseerimine vastavalt niiskusele ja soojusele. Kõik olulisemad põhi- ja mikrotoitained igas teras hoolitsevad tugeva ja terve kasvu eest. Vastupidavus haiguste ja kahjustuste vastu suureneb. Compo pikaajalise toimega tomativäetis on köögiviljade (tomatid, kurgid, kabatšokid, kõrvitsad, baklažaanid) ja maitsetaimede erivajadustega kooskõlas. EÜ väetis.

 jiffy-multigrow-set

Jiffy turbatabletid, -potid ja -kassetid

Jiffy toodetega jõuab hobikasvatajani profikvaliteet. Need samad potid ja tabletid on kasutuses ka tootmistes, kus kvaliteedinõuded on kõrged. Jiffy turbatoodete kasutamine on mugav ja puhas – vähem vaeva kui lahtise turbaga toimetamisel. Nendes on parem juurestiku areng . Lihtsam ja edukam taimede ümberistutamine – turbatableti võrku ei pea eemaldama, juured kasvavad läbi võrgu või läbi turbapoti, juurte kahjustamise võimalus on väiksem, väheneb istutusšokk. Jiffy tooted on ka keskkonnasõbralikud, kuna on täielikult komposteeruvad.

Compo BIO külvi- ja maitsetaimede muld 5L ja 20L

Compo BIO külvi- ja maitsetaimede muld sobib maitsetaimede seemnete külviks ja ümberistutamiseks. 100% looduslikest taastuvatest koostisosadest maitsetaimemuld sisaldab kvaliteetset kompostmulda, puidukiudu, kookosturvast ning on rikastatud sarvejahu ning sõnnikuga. Muld on neutraalne, õhulise struktuuriga, hea veeimamis-võimega, sobides seega hästi maitsetaimede kasvatamiseks

 

Kõik tooted saadaval hästi varustatud kauplustes üle Eesti või e-poes www.aednik24.ee!