07.05

Maikuus istutatud maasikatelt saad mõne marja noppida juba samal suvel, järgmisel aastal on saak aga juba korralik.

Uued maasikad on mõistlik istutada iga nelja-viie aasta tagant. Miks? Aga sellepärast, et maasikataim annab kõige rohkem vilju teisel ja kolmandal kasvuaastal, siis hakkab saagikus vähenema ja ka viljad muutuvad väiksemaks. Enne uute taimede istutamist pea meeles, et maasikaid ei või kogu aeg ühel ja samal kohal kasvatada. Tee peenar teise kohta, sest ka maasikamaa vajab viljavaheldust!  

Milline on sobivaim kasvukoht?

Tee peenar sinna, kuhu päike paistab suurema osa päevast. Soojas ja valgusküllases paigas on saak suurem, marjad ilusamad, maitsvamad ja biokeemiliselt parema koostisega kui varjulises kohas kasvanud maasikatel. Päikselisel kohal hakkavad taimed kevadel varem kasvama ning marjaaeg saabub kiiremini. Tuuline koht pole hea, sest talvel võib tuul sealt lume ära puhuda, maasikataim on aga külmaõrn.  

Valmista maa ette

Kaeva muld hargiga läbi ja korja välja kõik püsiumbrohu – orashein, naat, võilill, põldohakas, kõrvenõges jne  – juured ja risoomid. Hiljem on seda maasikataimede vahelt väga tülikas teha. Kobestatud mullale lisa taimekomposti või kõdusõnnikut ja silu pind tasaseks. Maasikaid võib vabalt kasvatada tasasel maal. Kõrgem peenar tee vaid siis, kui maa on liigniiske.  

Kui tihedalt istutada?

Kõige mugavam on maasikaid korjata siis, kui taimed kasvavad ühes reas. Taimede vahele jäta 30–40 cm, sest puhmikud kasvavad suureks ja vajavad ruumi. Ridade vahele jäta 70 cm. Võid teha ka kaherealise peenra (sobiv laius 80 cm). Sinna istuta taimed sik-sakina: nii, et ühe rea taimed jäävad teise rea taimede vahekohta. Siis on igal puhmikul piisavalt ruumi. Kui katad peenra musta kile või peenravaibaga, tee muld enne katte paigaldamist korralikult märjaks.  

Kuidas õigesti istutada?

Istutusaugu põhja võid siputada veidi maasika- või marjaväetise graanuleid, sega need mulla sisse. Võta taim kassetipesast välja, pista juurepall istutusauku, hoia õigel kõrgusel ja aja muld ümber, nii et taim jääb samale kõrgusele nagu kassetis kasvades. Vajuta muld tihedamaks, siis ei kerki taim pärast kastmist üles. Õige istutussügavus on väga oluline: lehekodariku keskel olev südamikupung (sealt saavad alguse uued lehed) peab jääma kindlasti mullast välja, muidu jääb taim kiratsema. Kasta kohe pärast istutamist, sest vesi viib mulla tihedalt juurte ümber.

Horticom soovitab:

4008398115722_Pikaajaline_marjaväetis_850g_6kuud_Compo

Compo pikaajaline marjaväetis 850 g (6 kuud)   

Pikaajalise toimega väetis marjadele, puuviljadele ja köögiviljadele. Ühekordsest väetamisest piisab terveks hooajaks. Pole üle- ega alaväetamist! Kõik olulisemad põhi- ja mikrotoitained igas graanulis hoolitsevad tugevate terve kasvu ja aromaatsete viljadega saagi eest. Vastupidavus haiguste ja kahjustuste vastu suureneb   Sobib marjadele, puuviljadele ja köögiviljadele 

 

Nortene linnuvõrgud

Linnuvõrk Nortene on lihtsalt paigaldatav ja efektiivne linnuvõrk, kaitseb taimi ja põõsaid lindude eest. Saab paigutada nii puudele, põõsastele, tunnelitele. Võrk on valmistatud HDPE materjalist. Omadused: Kerge ja paindlik. Valmistatud ümbertöötatud polüetüleenist. UV kiirguse kaitse.

MAXFEEL - IT07 VIOLET Rostaing nutiseadme puutetundlikud Maxfeel aia- ja töökindad

Nitriilvahuga kaetud peopesad ja sõrmeotsad. Erakordne haarduvus isegi rasvases ja õlises keskkonnas. Ilma õmblusteta. Sobivad käteosavud nõudvate aia- ja ehitustööde tegemiseks.

Kinnastel on “touchscreen” omadus st kinnast käest võtmata saab navigeerida puutetundlikke telefone ja ekraane. 

Värvus: lilla ja hall

Suurus: 7-8 (lilla), 9-10 (hall)

TOUCHSCREEN-2

OTSI KAUBA ETIKETILT!

clean-lady-anis

Rouchette naiste madal kummisaabas Clean Lady 

Rouchette meeste madal kummisaabas Clean Land

Naturaalsest kautšukist (kumm) (R’GUM EFFICIENT®) vastupidav kummik. Isepuhastuv, libisemiskindel ja mustuse kogunemise vastane välistald (CLEAN®). Jala soojusega vormuv ja eemaldatav sisetald (CONFORT SOFT®), mis tagab mugavuse igal sammul. Neopreenist vooder on hingav ja väga mugav jalale (ISOLA®). Külje peal on kummist laiendus ja ülaservas väike aasake, et saabast oleks mugav jalga panna

Naistele: Värvus: beež/must, lilla/must, laimiroheline/must ja punane/must. Suurus: 36-41

Meestee: Värvus: khaki, pruun. Suurus 40-47

 5907726305325_Peenravaip_1,6x5m_Horticom Horticom peenravaip 1,6 m x 5 m (8 m²) ja 1,6 m x 10 m (16 m²)

Peenravaip on UV kindel, vett ja õhku läbi laskev, tihe ja tugev põimitud pinnakattekangas, vastupidav tallamisele. Sobib kasutamiseks püsilillepeenardes, maasika-, marjaistandikes, puukoolides, kasvuhoonetes, istutusalades jms kohtades. Peenravaiba kasutamine takistab umbrohtude levikut, aitab hoida pinnast niiskena ja istutusalades eraldada multši kihti.

Peenravaiba paigaldamise näpunäited:

» Asetada siledale, kividest jms teravatest materjalidest puhastatud pinnasele.

» Kinnitada pinguldatud kangas servadest pinnase või kinnitusharkidega.

» Lõigata paigaldatud kangale terava noaga X-kujulised istutusavad.

» Korrektsel paigaldamisel peab vastu 8-10 aastat.

Saadaval hästi varustatud kauplustes üle Eesti ja www.aednik24.ee