Horticomi koostööpartner sibullillede osas on Jac. Uittenbogaard & Zonen BV (JUB Holland), kes on traditsiooniline Hollandi perefirma, mis tegutseb aastast 1910. Firma tugevusteks on mitmekesisus, koostöö, kvaliteet ja innovatsioon. Lisaks sibullillede ja lõikelillede ekspordile (enam kui 30 riiki) tegeletakse nii sibullillede aretusega kui ka kasvatamisega ja näidisaedade presenteerimisega avalikkusele ligi kuue kuu vältel.

JUB Holland on pärjatud paljude auhindadega. Nende sajandal sünnipäeval, aastal 2010 tunnustas Hollandi Kuningakoda JUB-i läbi tiitli „Holder of the Royal Warrant“, mis on ülemaailmselt tunnustatud kvaliteedimärk. Lisaks sellele on nad ka Hollandi kuningakoja ametlik sibullillede tarnija. 2017. a. võitis JUB Holland prestiižse Hollandi aiandusvaldkonna auhinna “Tuinbouwondernemersprijs 2017”. Rahvusvaheline Aiandustootjate Liit (International Association of Horticultural Producers) tunnustas 2018. a. JUB Hollandit tiitliga „Aasta rahvusvaheline kasvataja“- (kuldmedal) lõikelillede ja sibullillede valdkonnas.

Kaks korda aastas koostatakse haljastajatele ja kohalikele omavalitsustele mõeldud katalooge, mis on leitavad allolevatelt linkidelt:

JUB Holland Landscape sügis 2024 kataloog

JUB Holland Landscape kevad 2024 kataloog

JUB Holland pakub laia valikut kvaliteetseid ja populaarseid sibullilli, mis õitsevad kevadel ja suvel ning mõned isegi sügisel (nt sügislill).  Kataloogides on mitmekülgne põhjalik info pakutavate lillesortide kohta, mis teevad sobivate lillesibulate väljavalimise kiireks ja meeldivaks. Sibullilled on pakendatud võrkkotti 10-350tk kaupa, sõltuvalt liigist. Küsi meie käest ka hinnakirja!

 

Sibullillesegud haljastusse


Lisaks arvukatele silmatorkavatele ja lõhnavatele, kõrgetele ja madalatele, tuntud ja uutele üksiksortidele, pakub JUB Holland ka väga põnevaid ja ilusaid lillesibulate segusid (mixtures). Segud on spetsialistide poolt hoolikalt valitud, üksteist täiendavad erinevad liigid ja sordid, kus on võimalik valida ühel ajal õitsevaid värvirikkaid segusid või siis mitme erineva õitsemisfaasiga (kahe või isegi kolme õitsemisfaasiga) kooslusi, kus esimesena õitsevad näiteks madalamad liigid või sordid ja hiljem kõrgemad, mis varjavad esimesena õitsenute õievarred. Valik on lai ja suureneb igal aastal.

Toome allpool mõned näited erinevatest segudest, mis kõik on leitavad sügisest kataloogist.

Segud teeveertele ja muruplatsidele (Mixtures for verges and grass areas, kataloogis alates lk 35)

Sibullillesegu: Apeldoorn (kataloogis lk 50) – botaanilised nartsissid ja 2 sorti tulpe. Õitsemisaeg: märts-aprill, 1 õitsemisfaas, taimede kõrgus 20-50cm, istutustihedus 100tk/m2. Võrkkotis 100tk. Pealsete niitmine juuni keskpaigas.

Sibullillesegu Noordwijk (kataloogis lk 40) – suureõielised kollased, sinised, valged ja lillad krookused. Õitsemisaeg: märts-aprill (kataloogis veebruar-märts, kuid Eestis veidi hilisem), taimede kõrgus 10-15 cm, istutustihedus 200tk/m2. Võrkkotis 200tk. Pealsete niitmine mai keskpaigas.

Sibullillesegu Volendam (kataloogis lk 61) – esimeses õitsemisfaasis varajased ja hilised kollased nartsissid ning teises õitsemisfaasis lillad laugud ja preeriaküünlad. 1.õitsemisfaas aprill-mai, 2.õitsemisfaas mai-juuni (kataloogis välja toodud varasem, kuid Eestis mõnevõrra hilisem algusaeg). Taimede kõrgus 40-90cm, istutustihedus 105tk/m2 (võrkkotis 105tk). Pealsete niitmine juulis.

Selle segu istutasime sibullillede istutusmasinaga Horticomi peamaja ette sügis 2022.

Aprill 2023 oli pilt selline ja olime väga rahul.

 

Pilgupüüdjad (Eye catchers, kataloogis alates lk 57)

Eriti silmatorkavad segud erilistesse kohtadesse, erilise sündmuse tähistamiseks või mingi tähtsa koha rõhutamiseks. Need segud sobivad väga hästi ka konteineritesse ja ringteedele. Segud on kokku pandud värvi, kõrguse ja sarnase õitsemisaja järgi. Saab valida kas varajase, keskmise või hilise õitsemisajaga segusid.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sibullillesegu: Have pleasant dreams (kataloogis lk 63). Õitsemisvahemik: märts-aprill, 1 õitsemisfaas, taimede kõrgus 35-40cm, istutustihedus 100tk/m2. Võrkkotis 100tk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sibullillesegu: Amore (kataloogis lk 66). Õitsemisvahemik: aprill-mai, 1 õitsemisfaas, taimede kõrgus 35-40cm, istutustihedus 100tk/m2. Võrkkotis 100tk.

Lillesibulate istutusmasin

Pakume võimalust rentida istutamiseks spetsiaalset istutusmasinat, millega saab lihtsa vaevaga lillesibulad panna ka murukamara alla. Selle abil saab tunniga istutatud 10 000 nartsissi või 25 000 krookuse sibulat. Asendamatuks abimeheks on masin just parkides, suurtel muruplatsidel, ringristmikel, pikkadel
sõiduridade vahelistel eraldusribadel või kergliiklusteede äärtes. Sibullillede istutusmasinaga on eelnevatel aastatel istutatud lillesibulaid näiteks Kadrioru Parki, Laagna teele Tallinnas, Horticomi peamaja ette ja mujale. Vaata videot isutamisest: