Leinasääsklased (Lycoriidae syn. Sciaridae) on kuni 4 cm pikkused mustjashalli värvusega, paari kilejate tiibadega, tagakeha tipul asuva hästi märgatava munetiga putukad. Täiskasvanud vastsed on poolläbipaistvate kehadega 5 mm pikkused tugevalt kitiniseerunud tumeda pea ja haukamissuistega. Nukkuvad kookonid on vähemärgatavad, kuna on pealt kaetud mullatükikestega.

Sääskede lendlus algab kasvuhoones varakevadel- märtsi lõpus, aprillis. Vastsed kahjustavad eelkõige nõrgemaid või vigastatud taimi tungides taime juurte, alumiste lehtede, võsundite ja idude sisse ning tehes seal käikusid kahjustades oma tegevusega taimi. Valmikuid võib leida taimedelt ja kasvuhoone klaasidelt. Põlvkondade arv sõltub kasvukoha tingimustest.

Leinasääsklaste bioloogiliseks tõrjeks soovitatakse kasutada parasiitseid nematoode Steinernema feltiae (ENTONEM).

 

Toode Otstarve Kuidas toimib
Entonem Entonemi kasutatakse järgmiste kahjurite bioloogiliseks tõrjeks:
leinasääsklaste (Sciaridae) vastsed, ripslaste nukud ja soonik-kõrvkärsaka vastsed.
Kasutamine lehtedel: ripslaste vastsed.

Pärast pealekandmist otsivad nematoodid aktiivselt saakorganisme ja tungivad nende kestast läbi. Nematoodid toituvad saakorganismi sisemusest, eritades selleks oma seedekulglast teatavaid baktereid. Need bakterid muudavad peremeesorganismi koe aineteks, mida nematoodid kergesti seedida saavad. Vastsed surevad paari päevaga.

Entonemi kasutamine: 

https://www.youtube.com/watch?v=eu3QfWcIEIA

Entomite-M Entomite-M-i kasutatakse leinasääsklaste munade, (eriti väiksemate) vastsete ja nukkude ning ripslaste nukkude bioloogiliseks tõrjeks. Kasutage toodet kahjuri esimeste märkide ilmumisel.

Valmikud ja nümfid toituvad leinasääsklaste vastsetest ja teistest mullas elavatest putukatest. Lestad on ka mullas ja selle pinnal ning taimevarte alumistel osadel. Stratiolaelaps scimitus liigub taime peale väga harva. Kahjurite vähenemine toimub aeglaselt, kuid kindlalt.

Entomite-M kasutamine: 

https://www.youtube.com/watch?v=0tra7WPfSYQ

Macro-Mite Micro-Mite’I kasutatakse leinasääsklaste munade, (eriti väiksemate) vastsete ja nukkude ning ripslaste nukkude bioloogiliseks tõrjeks. Kasutage toodet kahjuri esimeste märkide ilmumisel.

Röövlestad toituvad leinasääsklaste vastsetest, ripslastest ja nende vastsetest ning teistest mullas elavatest kahjuritest. Kahjurite hulk väheneb aeglaselt, kuid ühtlaselt.

Macro-Mite kasutamine: 

https://www.youtube.com/watch?v=pYWKauMxb3A&t=1s