NOORTAIMED

Horticom pakub laias valikus suvelillede, kaheaastaste lillede, püsilillede, maitsetaimede ja potitaimede noortaimi. Esindame Eestis mitmeid tuntud ülemaailmseid noortaimede aretajaid, tuues Teieni rikkaliku valiku taimesorte igal aastal!

 

SYNGENTA

 

SYNGENTA kõiki taimekatalooge vaata SIIT!

Syngenta on juba enam kui 140 aastat vana ettevõte, mille juured asuvad Hollandis, kuid mis täna tegutseb rohkem kui 90.riigis ülemaailmselt. Syngenta FloriProServices keskendub kõrge-kvaliteediliste noortaimede, seemnete ja juurutamata pistikute arendamisele ja tootmisele. Syngenta sügavad teadmised taimedest ja valdkonnast aitavad meil rahuldada lillekasvatajate, jaemüüjate ja tarbijate erinevaid nõudmisi.

Syngenta eelised – oma geneetika ja pikaajalise kogemusega üks juhtivamaid taimesortide aretajaid maailmas, väga kvaliteetne üha vastupidavamaks ja tugevamaks aretatud taimmaterjal. Välja võib tuua Syngenta Delta sordirühma võõrasemad, mis moodustavad Põhja-Euroopa riikide võõrasemade toodangust üle 90%! Delta sordirühmas on palju värve, taimed on külmakindlad ja hea kasvukujuga.

Üheks paljutuntud Syngenta brändiseeriaks on Calliope pelargoonid. Selle seeria hübriidpelargoonid on lausa nii kuulsad, et kliendid viitavad selle sordirühma pelargoonidele kui lihtsalt Calliopedele. Taimede vastupidavus ja jõudlus kasvukohal on imeline. Seeria värvivalik on rikkalik, taimede kasvukuju ja õietüübi järgi leiab igaüks endale midagi meelepärast! Eriliselt silmapaistev on tumeda lehestiku taustalt karmiinpunaste isepuhastuvate  lihtõitega sort ´Fire´!

 

Kuidas valida ja kasvatada võõrasema, sarvkannikest ning teisi kaheaastaseid taimi? Kasulikku tooteinfot võõrasema ja teiste kaheaastaste noortaimede kasvatamise kohta saad lugeda SIIT!

 

FLORENSIS

Florensis on 1941.aastal Hollandis asutatud pereettevõte, kes on end ülemaailmselt tõestanud suurepärase noortaimede aretaja ja tarnijana. Omades üle 2000 kõrgelt-haritud töötaja Hollandist, Euroopast ja mujalt maailmast, toodab Florensis üle 900 miljoni noortaime seemnetest ja pistikutest igal aastal. Florensis pakub lillekasvatajatele üle 4000 erineva lille- ja taimesordi, pakkudes ülimat kvaliteeti ja pimestavalt suurt värvivalikut. Taimed kasvatatakse läbi innovatiivsete ja jätkusuutlike meetodite. Vaata Florensist tutvustavat VIDEOT!

Florensis-EdiblesFlorensise eelised – Florensist iseloomustab eelkõige suurepärane tarnekindlus, samuti väga kvaliteetne taimmaterjal, mitmekesine sortiment ja hea hinna ning kvaliteedi suhe. Florensise missiooniks on vastutustundlik müügistrateegia, mis tähendab, et nende jaoks on oluline klientidega suhtlemine ning vastavalt oma sortimendile kasvusoovituste jagamine, et tagada kliendi maksimaalne rahulolu. Meie järgime seda strateegiat.

FLORENSISE 2021. a. taimekataloogid leiad allolevatelt linkidelt:

Florensise puhul võib välja tuua EVO sarja võõrasemad, mis on suurepärase geneetikaga ja mille kvaliteet on võrreldav Syngenta Delta sordirühma võõrasemadega.

Lisaks võib välja tuua Toscana pelargoonide uue nimetustesüsteemi – sordid on kõik samad, aga nimetused on uue süsteemi järgi, mis kajastab pigem taimede kasvukuju ja sobivust kas haljastusse, amplitesse või multipakki. Selline jaotus teeb lillekasvatajale sortide valimise lihtsamaks.

Kõiki lillearmastajaid ja kasvatajaid heidutas eelmisel hooajal GMO-saginas paljude oranži tooni puis-petuuniate kadumine turult. Florensisel on uuel hooajal sellele murele suurepärane lahendus – sortimendis on uus truu-oranž Calibrachoa ´Orange Impr.´, mis võlub oma kaunite oranžide õite ja tiheda rippuva kasvukujuga.

Lisaks on Florensisel saadaval mitmed kiireks kultivatsiooniks sobilikud lavendlid.

  • Ardeche – kiire kasvuga ökonoomne sort, mida saab varakult potistada ning õitseb samuti vara.
  • Valance – hilisem potistamine (nädal 18-20), sobib suviseks kasvatuseks. Sort kasvatab piisava rohemassi enne südasuvist õitsemaasumist.
  • Spear Blue – sobib nii varasemaks kui hilisemaseks potistamiseks. Annab parima kvaliteedi ühehooajalisel kultiveerimisel. Suured pähikud ja pidev õitsemine.

Lisaks esitleb 2019.a. Florensis oma uut lehtdekoratiivsete taimede sarja ´Don’t Leaf Me`. Seeriasse on kokku valitud vastupidavad lehtdekoratiivsed sordid, mis sobivad nii amplitesse, istutuskastidesse kui ka haljastusse.

 

GRÜNEWALD

 

Image result for grünewald logo

GRÜNEWALD-i kataloogi leiad SIIT!

Grünewald on pikaajalise kogemusega pereettevõte, kes oli üks esimesi taimegeneetika edasiviijaid maailmas. Grünewaldi sortimendis on kõik sordid hoolega valitud, et tagada kliendi maksimaalne rahulolu ja vastupidavad ning elujõulised taimed. Grünewaldi geneetikat hindavad ka teised noortaimede tootjad – neist suurim on Volmary. Grünewaldi sortiment on rikkalik ning kõik sordid läbivad põhjalikud vastupidavuse testid. Grünewald pakub juurdunud pistikuid erineva suurusega kassettides ning ka potis poolvalmistoodangut.

 

 

 

 

PAC ELSNER

PAC 2020.a. kõiki taimekatalooge vaata SIIT!

Pea 130 aastat vana Saksamaal Dresdeni lähedal asutatud pere-ettevõte, kelle peamiseks suunaks on pelargoonide aretamine. PAC-i pelargoonid on teadatuntud üle maailma. Ettevõtte eesmärgiks on aretada ja juurutada kõige haiguskindlama ja hea kasvusooritusega taimmaterjali. Lisaks originaalgeneetikale on PAC Elsneri toodetevalikus ka Westhoffi geneetikaga suvelilli, Beekenkampi geneetikaga roosbegooniaid, Selecta geneetikaga  jõulutähti. PAC Elsneri eesmärgiks on lisaks kvaliteetsele taimmaterjalile  ka avatud ja kiire suhtlemine oma klientidega, tarnekindluse tagamine ning klientide heaolu!

 

 

SCHETELIG OY – ANSARI

 

ANSARI 2020.a. taimekataloogi vaata SIIT!

Ansari on Soomes tegutsev ettevõte, mis kuulub Schetelig Kontserni. Ansari teeb peaasjalikult koostööd Grünewaldi ning Syngentaga, idandades ja kasvatades nende tootjate taimegeneetikat. 45.000 m² suurusel kasvualal on tipptehnoloogilised kasvuhooned, kust tulevad nii kvaliteetsed noortaimed kui ka poolvalmistoodang.

 

Pvd HAAK pelargoonid

 

P v/d Haak logo

Pvd HAAK pakub Toscana pelargoone, mille kataloogi saad vaadata SIIT! 

P.v.d. Haak teeb tihedat koostööd Florensisega – läbi Haaki tulevad juurutatud Toscana pelargoonid. Florensis müüb ise vaid Toscana pelargoonide juurdumata pistikuid. P.v.d. Haaki poolt juurutatud pelargoonid on terved ja kvaliteetsed.

 

 

RIEGER begooniad

 

 RIEGER pakub roosbegooniaid ning nende taimekataloogid leiad siit ja siit

Saksamaal tegutsev pereettevõte, mis on spetsialiseerunud begooniate aretamisele ja tootmisele. Rieger pakub nii

juurdunud kui juurutamata pistikuid, kui ka poolvalmistoodangut. Sortimendis on Begonien-Riegeri endi geneetikat kui ka teiste begoonia tipparetajate sorte. Begonien-Riegeri sortimendis on esindatud kõik armastatuimad ja populaarsemad begooniasordid!