Mahekasvatus

Kasvata mahedalt ja saa suurepärane saak!

Compo Bio sarja mullad ja väetised on 100% looduslikud ning sisaldavad kõiki vajalikke toitaineid taimede tugevaks kasvuks ja parimate maitseomaduste arenguks. Kõik Compo BIO tooted on loodussõbralikud ja keskkonda säästvad! Pakendid on toodetud taaskasutatud plastikust.Tooted on sertifitseeritud ning lubatud kasutada mahekasvatuses!

Turbavabad mullad

Kaunis ja elujõuline taim saab alguse puhtast ja kvaliteetsest substraadist ehk mullast, mille sees ta kasvab. Compo BIO mullad on haigusvabad ning sisaldavad palju orgaanilisi aineid, mis muudavad mulla huumuserikkaks. Compo BIO mullad sisaldavad Guanot ehk merelindude sõnnikut, sarvejahu, komposti, huumust ning kookos- ja puidukiudu. Orgaanilist väetist jagub mullas kuni viieks nädalaks. Mullad on õhulised, kohevad ja meeldiva lõhnaga. Tegemist on ainulaadsete turbavabade muldadega. Miks see hea on? Turvas on väga aeglaselt taastuv loodusressurss ning looduslikud turbaalad on väga heaks süsihappegaasi (CO2) sidujaks. Süsihappegaas on üks kasvuhoonegaasidest, mis põhjustab kliima soojenemist ja see on teatavasti suureks mureks meie planeedile. Osades riikides, näiteks Saksamaal, kus toodetakse Compo muldasid, on hakatud turba kaevandamist piirama. Seega tasub loodusele mõeldes eelistada turbavabasid muldasid. Lisaks sellele püsib turbavaba muld kauem niiske, sest turvas kuivab üsna kiiresti läbi.

Lambavillaga väetised

Compo BIO pikaajalised väetised sisaldavad 50% lambavilla, mis on täisväärtuslike toitainete allikas ja millest vabanevad toitained ühtlaselt pika aja jooksul. Lambavill on pügatud kindlalt kõrguselt, sisaldades seetõttu maksimaalselt toitaineid. Tegemist on jämeda villaga, mis ei sobi tekstiili töötlemiseks. See annab hea võimaluse kogu lambavill täielikult ära kasutada, millel on hea mõju loodusele, kuna nii vähendame jäätmeid. Vill paisub märjana, kobestades seeläbi mulla struktuuri, elavdades mulla aktiivsust ja huumuse teket ning tagades kuivades oludes taimedele usaldusväärse veevarustuse. Väetise mõju kestab lausa 5 kuud, mis on orgaanilise väetise puhul väga eriline. Lisaks lambavillale sisaldab väetis taimesete materjalide jääke, olles puhtalt orgaaniline. Tulemuseks on jõuline kasv ja rikkalik saak!

Vedelväetised

Compo BIO vedelväetised sisaldavad mikroelemente ja palju kaaliumit. Suur kaaliumisisaldus väetises muudab taimed terveks ja tugevaks ning viljad maitsvaks. Veidi paksem, väga toitaineterikas koostis, mis sisaldab looduslikke toitaineid taime tugevaks kasvuks ja parimate maitseomaduste arenguks. Tulemuseks on terved ja kaunid taimed. Tugev kvaliteedikontroll tagatakse erapooletute uuringute keskuste poolt. Koostis on 100% looduslik, koosnedes nii taimsetest jääkidest kui ka looduslikest mineraalsetest toorainetest. Väetisepudelil on väga mugav kork väetise õigeks doseerimiseks.

Bio väetis

Mõtle ka Sina loodusele ja vali enda taimede kasvatamiseks Compo BIO looduslikud mullad ja väetised!

Compo Bio

Artikla:

Kasvata mahedalt ja saa suurepärane saak!

10. Aprill 2024